Arkadaşını öldürüp streç filme sardı, silahla yaraladığı kadına 21 gün cinsel saldırıda bulundu

Bursa’da, Alzehimer hastası annesi A.S. ve F.O. (43) ile birlikte yaşayan İlyas Sarıkaya iddiaya göre (49) eve çağırdığı mahalle arkadaşı Recep Özaslan’ı (47) F.O. ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle 3 kurşunla öldürdü. Aynı silahla F.O.’yu da yaralayan İlyas Sarıkaya, arkadaşının cesedini önce çarşafa sonra da streç filme sarıp bantladı. Sarıkaya’nın 7 kurşun isabet ettiği ileri sürülen F.O.’ya pansuman yapıp 21 gün boyunca cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi.

DHA’nın haberine göre durum, F.O.’nun, Sarıkaya’nın sehpa üzerinde unuttuğu telefondan annesine mesaj yazıp yardım istemesiyle ortaya çıktı. Tutuklanan Sarıkaya hakkında 6 ayrı suçtan, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

YARALADIĞI KADINA PANSUMAN YAPMIŞ

Polis ifadelerine göre olay, 22 Haziran’da merkez Osmangazi ilçesi Küplüpınar Mahallesi’ndeki evde meydana geldi. İlyas Sarıkaya, mahalle arkadaşı olan Recep Özaslan’ı, Alzheimer hastası annesi A.S. ve F.O. isimli kadın ile birlikte yaşadığı eve çağırdı. Sarıkaya, F.O. ile ilişkisi olmakla suçladığı Özaslan’ı tabanca ile vurdu. Özaslan olay yerinde hayatını kaybederken, İlyas Sarıkaya, sevgilisi F.O.’yu da aynı silahla yaraladı. F.O.’nun vücuduna 7 kurşun isabet ettiği ileri sürüldü Arkadaşı Özaslan’ın cesedini önce çarşafa sonra da streç filme saran Sarıkaya, eczaneden aldığı sargı bezi ve ilaçlarla pansumanını yaptığı F.O.’ya yaralı haldeyken 21 gün boyunca cinsel saldırıda bulunmaya devam etti.

F.O. 12 Temmuz’da, Sarıkaya’nın sehpa üzerinde unuttuğu telefondan annesine mesaj yazıp yardım istedi. F.O., annesine yazdığı mesajda, “Odada ceset var. Telefon dinleniyor. Diafon açık, mesaj yazma. Bana 8 el ateş etti. Yaralıyım. Polisi görürse önce beni öldürecek. Onu para ile kandırıp evden çıkartın. Sonra da beni alın” dedi.

F.O.’nun annesi bu mesaj sonrası polise giderek şikayette bulundu. Polis, yaralı haldeki F.O. ile mesajla irtibata geçti. Sarıkaya’yı, F.O.’nun annesinin evinden para alması için eve yönlendirdi. F.O.’nun annesinin evinin önüne otomobilini park ettiği sırada karşısında gördüğü polis ekiplerini, silahını doğrultup tehdit eden İlyas Sarıkaya etkisiz hale getirilip gözaltına alındı. Eve giden ekipler ağır yaralı haldeki kadın ve kokmaya başlayan ceset ile karşılaştı. F.O. tedavi edilmek üzere ambulansla hastaneye, Recep Özaslan’ın cesedi ise otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

ZORLA UYUŞTURUCU VERMİŞ

Emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen İlyas Sarıkaya hakkında, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede, İlyas Sarıkaya’nın kadını silah zoru ile tehdit ettiği ve uyuşturucu madde kullanmaya zorladığı belirtildi. Sarıkaya’nın, Recep Özaslan’ın cesedini ise öldürdükten 5 gün sonra sarıp bantlayarak odanın köşesine koyduğu iddianamede yer aldı.

Hazırlanan iddianame sonrası İlyas Sarıkaya hakkında, ‘kasten öldürme’, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’, ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetin yoksun kılma’, ‘beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahlı yağma’, ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma’ suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Sarıkaya’nın yargılanmasına ağır ceza mahkemesinde ileriki günlerde başlanacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir