Çumra’nın Yeşil Alanları Nefes Oldu

Çumra Belediyesi ‘Daha Yeşil Bir Çumra İçin’ yaptığı ağaçlandırma çalışmaları ile ilçeye nefes aldıracak yeni alanlar kazandırdı.

Çumra Belediyesi doğa ve çevreye önem veren örnek çalışmalarıyla son 3 yılda ilçe genelinde yeşil alanların sayısını arttırdı. Bu çerçevede, fidanların toprakla buluşturulduğu noktalar vatandaşların huzurla vakit geçirebileceği, nefes alabileceği koruluklar ve sosyal alanlar haline getirildi. Belediye faaliyetlerinin yanında ilçe halkına da yeşil alan çalışmalarına destek vermesi amaçlı Çumra Belediyesi tarafından ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.

10.000 M2’lik Alan Ağaçlandırıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle her mahalleye bir koruluk oluşturmak için yoğun bir şekilde çalışıldı. Bu kapsamda Okçu, Seçme, Büyükaşlama, Alemdar, Sürgüç, Uzunkuyu, Adakale, Abditolu ve Türkmencamili Mahallelerin her birine ortalama 10.000 m2’lik korulular oluşturuldu. Ayrıca mevcut mesire alanlarının, yeni yapılan düğün salonlarının çevresinde ve parkların içerisine çeşit çeşit meyve ağaçları fidanları da dikildi.

“Çumra’ya Yeşil Bir Gelecek Bırakma Gayretindeyiz”

Çumra’ya yeşil bir gelecek bırakma gayreti içerisinde olduklarının belirten Çumra Belediye Başkanı Recep Candan; ilçe genelinde yapılan yeşil alan çalışmalarının çeşitli fidanlardan oluştuğunu belirtti. Başkan Candan Çumra Belediyesi’nin yaptığı ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada; “Belediye olarak Çumra’mızın yeşile olan tutkusunu biliyor ve halkımızın istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı planlıyoruz . Sadece bugünlerimiz için değil, yıllar sonrasına miras kalacak daha yaşanabilir bir Çumra için elimizden geldiğince çalışıyoruz. İmkanlarımız el verdiğince Çumra genelinde de boş olan her alanı ağaçlandırıyor, parklarımızda ve refüjlerimizi de yoğun bir şekilde ağaçlandırıyoruz” ifadelerini kullandı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir