İhsan Derelioğlu: Dönüş için kritik bir nokta olacaktı

Trabzonspor Teknik Sorumlusu İhsan Derelioğlu, Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda Kasımpaşa’ya 2-0 yenildikleri maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bordo-mavili ekibin kötü bir süreçten geçtiğini aktaran Derelioğlu, “Bu maça kadar üst üste lig ve kupada 2 maç kaybettik. Arada kısa süre olmasına rağmen bunları telafi etmek için buradaydık. Bu bir süreç. Bunu yaşıyoruz. Maçın içinde aynı kırılganlık, basit hatalar, oyunun kritik anlarında yapmamız gereken şeyleri yapamamamız bir maç kaybetmemize neden oldu. Oyunu kazandığımız ve kaybettiğimiz anlar oldu” diye konuştu.

Basit hatalar nedeniyle goller yediklerini belirten tecrübeli teknik adam, “Skordan çok süreci değerlendirmemiz önemli. Trabzonspor takımı bu tip skorlara alışkın değil. Bugün galip gelseydik dönüş için kritik bir nokta olacaktı. Trabzonspor sahada oyun olarak çok daha dominant, rakibe çok daha az fırsat veren bir takım olmalı. Büyük takımlar, basit hatalardan gol yerse kırılganlığı artıyor ve bu bir alışkanlık haline dönüyor. Bu alışkanlıktan kurtulmak da kötü bir süreçte kolay değil” ifadelerini kullandı.

“BU POTANSİYEL ONLARDA VAR”

İhsan Derelioğlu, Trabzonspor’un yaşanan kötü süreçten çıkabileceğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Oyuncularıma futbolun içinde kalmalarını söyledim. Futbol oynadıkları sürece hatalarının üzerine gidip, daha çok çalışarak düzeltme şansları çok fazla. Bu potansiyel onlarda var. Ligde bundan sonra kalan maçlarda sorumluluktan kaçmadan futbolun gerekliliklerini yerine getirmek durumundalar. Trabzonspor camiası, bu kötü sürecin altından kalkabilecek güçte. Bu süreçte ligin sonuna kadar iniş ve çıkışlar olabilir. Bu sürecin bir sonraki evresine buradan çıkarılacak bazı bilgiler, hesaplar ve derslerle birlikte girerse çok fazla problem yaşanacağını tahmin etmiyorum. Çünkü önümüzde siyah ve beyaz sayfa var.

Geçtiğimiz sezon ile bu sezon birbirine çok zıt, birbirinden çok uzak. Aşağı yukarı aynı grup var. Bunun altından kalkmak kolay değil. Büyük bir beklenti ve büyük sevincin ardından kaybetme alışkanlığı bizleri üzüyor. Futbolda bunun sonu yok. Mutlaka sonunda bir şeyleri değiştirme durumunda kalacağız. Trabzonspor Kulübü bunun altından mutlaka kalkacaktır. Tek bir maç olarak değil süreç olarak değerlendirmek lazım. Oyuncuları bazen koruyarak, bazen çalışmaya sevk ederek, bazen de başka önlemler alarak mutlaka futbola döndürmemiz gerekiyor.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir