İYİ Partili Süleyman Şenol’dan Meral Akşener’de zehir zemberek sözler: Erdem sahibi değil

ensonhaber.com

14 Mayıs seçimleri öncesi milletvekili aday listelerinin teslimi için verilen süre dolarken siyasi partiler listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu.

Millet İttifakı ortaklarından İYİ Parti’nin listesi de belli oldu.

İYİ Partili adaydan zehir zemberek sözler

Konya’dan İYİ Parti milletvekili adayı olan Süleyman Şenol, partisinin açıkladığı milletvekilliği aday listesinde istediği sıra yer almadığı için partisinden istifa ettiğini ve adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Şenol, sosyal medya hesabından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, “İlkeli siyasetin ülkeyi yönetebilme kabiliyetini gösteren en temel erdem olduğuna inanıyorum. Bu erdeme sahip olmayan bir genel başkanın milletimizi geçtiği bu darboğazdan kurtarmaya ehil olmadığını düşünüyorum” ifadeleriyle sert şekilde eleştirdi.

“Kurucu hedeflerden saptı”

Şenol, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Yıllardır milletimize hizmet etmek şiarıyla verdiğim siyasi mücadelenin son merhalesinde İYİ Parti Konya 5. sıradan aday olarak belirlendiğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Tüm siyasi hayatımı verilen sözleri namus bilerek, edilen yeminleri kanun addederek geçirmiş bir siyasetçi olmanın öz bilinciyle ilkeli siyasetin ülkeyi yönetebilme kabiliyetini gösteren en temel erdem olduğuna inanıyorum. Bu erdeme sahip olmayan bir genel başkanın milletimizi geçtiği bu darboğazdan kurtarmaya ehil olmadığını düşünüyorum. Dürüstlüğü önceleyen ilkeli duruşumun karşılık bulmaması, parti mensuplarının şahsi menfaatlerinin milli menfaatlerimizin önüne geçmesi ve parti içerisinde süregelen akıl tutulmasının mensubu olduğum partinin ve liderinin ülkenin geleceğine yön verebilecek bir yetkinliğe ve güvenilirliğe sahip olmadığını göstermesi sebepleriyle milletvekili adaylığımda ve kurucu hedeflerinden sapan İYİ Parti’den istifa ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir