Komşudan kanlı tuzak… Öldürüp ambulans çağırdılar, kaza süsü verdiler: 5 ay sonra gerçek ortaya çıktı

Denizli’nin Acıyapam ilçesinde yaşanan olayda bir kişinin, 500 metre yakınında motosiklet kazası yaşayan bir kişi olduğuna dair ihbarın ardından, kaza yaptığı düşünülen ve hayatını kaybettiği anlaşılan 64 yaşındaki Şahin Demirten’in defin işlemleri gerçekleştirildi. 2 çocuk babası Demirten’in ailesi, babalarının hiç kaza yapmadığını ve olay yerine kırık sopa parçaları ile kan izleri bulduklarını söylemesinin ardından soruşturma yeniden başlatıldı.

Adli tıp raporunun çıkmasının ardından çalışma başlatan JASAT ekipleri, yürüttükleri çalışmada 450 kişiyle görüşerek ve delilleri toplayarak Demirten’in dövülerek öldürüldüğünü tespit etti. Bunu yapan kişinin ise Demirten’in komşusu olduğu, geçmişte bir husumet yaşadıkları ve olaydan o şahsın eşinin, oğlunun ve kızının da haberdar olduğu ortaya çıktı.

Daha önce para istediği Demirten ile kavgaya tutuştukları ve cinayet günü de sopayla başına vurduğu tespit edildi. Yaşamını yitiren Demirten ile ilgili cinayete kaza süsü vermeye çalışan ailenin, Demirten’in motosikletini 50 metre sürüklediği, yaralı halde taşların üzerine Demirten’in cansız bedenini koydukları ve 112’yi arayarak kaza ihbarında bulundukları ortaya çıktı. Olayın, olay yerinden almayı unuttukları ve evlerinin de önünde bulunan aynı tür odun parçalarından belirlendiği öğrenildi.

Suçlarını itiraf eden aile fertleri Acıpayam Adliyesine sevk edilirken, Demirten’in yakınları adliye getirilen şüphelilere tepki gösterdi. Şahin Demirten’in eski eşinin şüphelilere “Katiller. Biz size ekmek aş verdik. Çocuklarıma acı çektirdiniz. Cuma günü öldürdünüz, Cuma günü tutuklandınız.” diye bağırdığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir