Orhan Aydın: “Tüm İş Dünyası Yerli Ödeme Sistemi Troy’a Geçsin”

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği  (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın TROY ödeme sisteminin kullanılmasının yaygınlaştırılması gerektiğine değindi. Orhan Aydın şu açıklamayı yaptı:

“Gazze’de yaşanılan katliamlar ülke olarak hassasiyet oluşturdu. Gelişmiş ve medeni dediğimiz ülkelerin İsrail’in gerçekleştirdiği bu katliama nasıl sessiz kaldıklarını ve hatta nasıl koşar adımlarla desteklerini gördük. Bu nedenle olaylara ve gelişmelere artık çok farklı gözlerle bakmamız gerekiyor. Vicdan sahibi insanlar tarafından bir hassasiyet oluştuğu aşikâr. Bizlere de düşen bu hassasiyeti geliştirerek katile dur demek olmalı. Bunu her alana taşımalıyız.

Özellikle ekonomi çok önem arz etmekte. ASKON olarak tüm şirket çalışanlarımız ve kurumsal firma çalışanlarımızın maaş ve kredi kartlarını Troy’a çeviriyoruz. Bu nedenle iş dünyasına da bir çağrıda bulunuyoruz. Yerli ve milli ödeme sistemi Troy’a geçmelerini ve yabancı ödeme sistemlerini terk etmelerini öneriyoruz. Gün katliama dur deme gün eyleme geçme günüdür. Tüm iş dünyamızı bu çağrımıza destek olmaya davet ediyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir