Şoke eden iddialar! ‘Çevresinin tanıdığı adam ile dünyanın gördüğü adam birbirinden çok farklıydı’

Derleyen: Buse Bulat / Milliyet.com.tr
Ünlü oyuncu Matthew Perry, 28 Ekim 2023’te, henüz 54 yaşındayken hayatını kaybetti. 54 yaşında gelen bu ani ölüm haberi tüm dünyayı şoke ederken; Perry’nin otopsi sonucu ölümünden neredeyse iki ay sonra yayınlandı. Buna göre oyuncunun aşırı dozda ketamin (atlar için kullanılan bir uyuşturucu ilaç) aldıktan sonra jakuzisinde boğulduğu ortaya çıktı. Raporda şu ifadeler yer aldı:

Ölüm sonrası kan örneklerinde bulunan yüksek ketamin seviyelerinde, ana ölümcül etkiler hem kardiyovasküler aşırı uyarılma, hem de solunum eksikliğinden kaynaklanacaktır. Matthew Perry’nin bu sebeplerle bilinç kaybına uğradığı sırada suyun altına dalmış olma ihtimali nedeniyle boğulma da ölüm sebebine katkıda bulunmaktadır.

“NİŞANLISINA KAHVE SEHPASI FIRLATTI”

Ölümünden sonra, ünlü isme dair bazı iddialar ortaya atıldı. Aktöre yakın kaynaklar; eski nişanlısı Molly Hurwitz kendisini aldattığı için ondan hesap sorduğunda Perry’nin ‘çılgına döndüğünü’ söyledi:

Matt, Molly’e kahve sehpası fırlattı. Molly’nin onu terk edeceği gerçeğinden nefret ediyordu, terk edilme konusunda korkunç sorunları vardı. Ona yakın olanların tanıdığı adam ile dünyanın gördüğü adam birbirinden çok farklı iki insandı.

Aynı kaynaklar, oyuncunun ‘en yakın arkadaşım’ dediği Morgan Moses’a da şiddet uyguladığını söyleyerek; “Matt, 2022’de bir sinir krizi geçirdi. O anda kendini kontrol edemedi ve Morgan’ı önce duvara itti, ardından da yatağa fırlattı. Bu olaydan sonra Morgan onunla görüşmeyi bıraktı” dedi.

“UYUŞTURUCU ALABİLMEK İÇİN GENÇ KADINLARI KULLANDI”

Daily Mail’in iddiasına göre; Matthew Perry’nin yaptıkları bunlarla da sınırlı değildi. Gazetenin yazarlarından Alison Boshoff, ünlü ismin yakın çevresinden edindiği bilgilere göre; aktörün hayatındaki kadınlara duygusal ve fiziksel şiddet uygulamasının yanı sıra, uyuşturucu alabilmek için çevrimiçi arkadaşlık uygulamalarında yaklaştığı genç kadınları sürekli olarak manipüle ettiğini öne sürdü:

Perry’nin söz konusu uygulamalarda konuştuğu kadınların hepsi yirmili yaşlardaydı, zaten aktörün uygulamada özellikle seçtiği yaş aralığı da buydu. Ünlü isim, seçtiği kadınları görüntülü arayarak ’20 Soru’ oyunu oynuyordu. Ardından genellikle kızlardan Pacific Palisades’teki evine gelmelerini isteyip, bir noktada kendisine uyuşturucu getirip getiremeyeceğini soruyordu.

“AYDA BİR SEVGİLİ DEĞİŞTİRİYORDU”

“Bana, son yıllarında Perry’nin kız arkadaşlarını rekor bir sürede (neredeyse ayda bir) değiştirdiği ve onları ilgili için ve uyuşturucu kaynağı olarak kullandıktan sonra bir sonraki kişiye geçtiği söylendi. Perry ile ilgili konuşan bir kaynak, ‘Uyuşturucu kullandığı zaman kendini herkesten soyutluyordu. Tek bildiği acı vermek ve kurbanı oynamaktı’ dedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir