Tecrübeli Analist 3 Altcoin Seçti: İşte Sevgililer Günü Hediyeleri!

Kripto analisti Valdrin Tahiri, fiyat hareketleri nedeniyle yükseliş işaretleri sergileyen üç altcoin paylaşıyor. Analist, bu kripto paraların Sevgililer Günü için ideal birer hediye olduğunu söylüyor. Bu bağlamda, tokenlerin teknik görünümlerine bakıyor ve olası rotalarını belirlemeye çalışıyor.

Celestia (TIA): Altcoin ATH’dan düştü ancak…

TIA fiyatı, 15 dolarlık yatay destek alanında (yeşil simge) sıçrama yaptığı 23 Ocak’tan bu yana artış gösterdi. Yukarı yönlü hareket 10 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 21,15 dolara ulaştı. O zamandan beri TIA fiyatı hafifçe düştü. Ancak, önceki tüm zamanların en yüksek direnci olan 19,30 dolar yatay alanın içinde işlem görüyor. Osmosis, likidite sağlayıcılarının geçtiğimiz hafta 100.000 dolardan fazla ücret elde etmesi nedeniyle TIA’nın bu yıl oldukça kârlı olduğunu belirtti.

Bu arada, günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) olumlu bir işaret veriyor. RSI artıyor ve 50’nin üzerinde. Dolayısıyla her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri. Boğa altcoin yükselişini sürdürürse, %27 daha artış mümkün. Böylece, TIA 24,40 dolardaki bir sonraki dirence ulaşacaktır.

TIA/USDT Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş TIA fiyat tahminine rağmen, 19,30 doların altında bir kapanış, 15 dolardaki en yakın destek alanına %22’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

Polkadot (DOT): Token direncin üstüne çıktı, şimdi sırada ne var?

DOT fiyatı 25 Aralık 2023’ten bu yana azalan bir direnç trend çizgisinin altına düştü. Düşüş, 23 Ocak 2024’te 5,98 dolarlık düşük bir seviyeye yol açtı. Fiyat daha sonra artarak 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinde sıçradı. Sıçrama aynı zamanda 6,60 dolar yatay alanını geri kazanmasına ve azalan direnç trend çizgisinden bir kopuşa neden oldu. Bugün, altcoin fiyatı 7,65 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Günlük RSI, DOT fiyatı kırılırken 50’nin üzerine çıktığı için kırılmayı meşrulaştırıyor. Analist FLASH, DOT’un yeni bir dürtü başlattığına ve yakında 10 doların üzerine çıkacağına inanıyor.

DOT/USDT Günlük Grafik. Kaynak: FLASH

Durum böyle olsa da, DOT’un 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesi ve yatay bir direnç alanı tarafından oluşturulan 8,20 dolarda güçlü bir direnci var. Eğer kırarsa, mevcut fiyatın %22 üzerinde olan 9,20 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması mümkün. Boğa DOT fiyat tahminine rağmen, 8,20 dolardan bir ret, 6,60 dolar destek alanına % 13’lük bir düşüşü tetikleyebilir.

DOT/USDT Günlük Grafik. Kaynak TradingView

Shiba Inu (SHIB): NFT lansmanı meme coin fiyatını artırabilir!

SHIB fiyatı, 17 Aralık 2023’te yükselen bir paralel kanalın direnç trend çizgisi tarafından reddedildiğinden beri düştü (kırmızı simge). Düşüş, 3 Ocak 2024’te 0,0000082 dolarlık düşük bir seviyeye yol açtı. Aşağı yönlü hareket, kritik bir yatay destek alanından 0,0000093 dolarlık bir kırılmaya neden oldu. Ancak, konsolide olduktan sonra, SHIB geçen hafta üzerine çıkarak bölgeyi geri aldı. Bu, önceki düşüşü yalnızca bir sapma haline getiriyor.

Bir SHIB geliştiricisi de Sevgililer Günü öncesinde kadın temalı bir NFT koleksiyonu duyurdu. RSI da fiyat yatay destek alanının üzerine atlarken 50’nin üzerine çıktı. Bu yüzden, SHIB için yukarı yönlü hareketi meşrulaştırdı. SHIB artmaya devam ederse, %32 artışla 0,0000125 dolardaki kanalın direnç trend çizgisine ulaşması mümkün.

SHIB/USDT Günlük Grafik. Kaynak TradingView

Bu yükseliş SHIB fiyat tahminine rağmen, 0.0000093 dolar altındaki bir kapanış sıçramayı geçersiz hale getirir. Bu durumda altcoin fiyatının kanalın 0.0000080 dolardaki destek trend çizgisine %20’lik bir düşüşü olası.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir