Yasak Kaldırıldı: Kızılay’dan Tepki Çekecek Bir Karar Daha

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaptığı çadır satışıyla tepkilerin ve istifa çağrılarının gündem olduğu Kızılay’da, tartışma yaratacak bir karar daha alındı.

AK Partili isimler de Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı istifa çağırırken Kızılay’ın yönetim kurulu 27 Nisan tarihinde bazı kararlar aldı.

BirGün.net’ten İsmail Arı’nın haberine göre; Alınan kararlardan biri de emekli olan yöneticilerin Kızılay’da çalışmaya devam etmesine yönelik oldu.

2007 yılında, emekli olan ve tazminatını alan Kızılay personeli ile yöneticilerinin kurumda yeniden görev alması yasaklanmıştı.

Kızılay Teftiş Kurulu Başkanı Muharrem Kırcı, Hukuk Müşaviri Ahmet Karakaya’nın, asrın yolsuzluğu olarak bilinen Deniz Feneri skandalında ceza alan Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan gibi birçok ismin emekli olduktan sonra da Kızılay’da yönetici olabileceği belirtildi.

Yani on binlerce lira maaş aldığı bilinen yöneticilerin kurumda çalışmaya devam edebilmeleri için Kızılay’da bir yasak kaldırıldı. Ayrıca emekli olacak personellerin ise “uygun görüldüğü” takdirde kurumda yeniden çalışabileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir