Sultanlar Ligi’nin yeni ‘Vargas’ı için devşirme iddiası!

Sultanlar Ligi’nde 6 hafta geride kalırken sezon başında Muratpaşa Bld. Sigorta Shop’a transfer olan Rus Marina Markova konuşulmaya devam ediyor. Maçlarda takımın sayı yükünü sırtlayan Markova dev kulüplerin ilgisini çekti. Öte yandan devşirme işlemlerine başlandığı iddia edildi.

ARINA KADAR ETKİLİ SMAÇ SERVİS KULLANIYOR
Voleybol yorumcusu Özlem Özçelik, Maçkolik programında yaptığı konuşmada Markova ile ilgili kulis bilgilerini paylaştı:

Markova normalde smaç servis atıyor ve çok çok etkili bir smaç servisi var. Ama bu yıl Muratpaşa’da smaç servis attırmıyorlar. Arina, Boskovic kadar etkili servisleri olan bir oyuncu.

DEVŞİRMEK İÇİN İŞLEMLERE BAŞLANMAK ÜZERE
‘Türkiye Ligi’ndeki 5 takım peşinde, İtalya Ligi’nden 2 takım peşinde, Rusya Ligi’nden 1 takım peşinde. Bir ülke de devşirmek için işlemlere başlamak üzere. Ve o ülke de voleybolda hatrı sayılır bir ülke’

VARGAS DEVŞİRİLMİŞTİ
Filenin Sultanları’nda Melissa Vargas devşirilerek takıma dahil edilmişti. Vargas’ın takıma katılışı sonrası Sultanlar yenilmezlik serisi yakaladı ve yaz sezonunu 3 kupayla kapatmıştı.

THY KARŞISINDA 34 SAYI
Türk Hava Yolları’nı ağırlayan Muratpaşa Belediyesi SigortaShop, rakibini 3-1 mağlup ederek 3 puanın sahibi oldu. 11 puana sahip olan Antalya ekibi sıralamada 4.sıraya yükseldi. Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonunda oynanan karşılaşmanın setleri 25/15, 25/19, 27/29, 26/24 sonuçlandı. 34 sayı ile Markova maçın skorer ismi oldu.

LİGİN EN SKORERİ
21 yaşındaki yıldız smaçör, profesyonel kariyerinin ilk yurt dışı deneyiminde oldukça yüksek bir performans sergiliyor. 6 maçta toplam 138 sayı kaydeden Markova bu alanda zirvede yer aldı. Öte yandan yüzde 52 hücum ortalaması yakalayan Rus smaçör bu alanda ikinci sırada yer alıyor.

HÜRREM SULTAN’A BENZETİLDİ
Önceki maçlarda PTT’ye karşı 18, Vakıfbank’a karşı 19, Nilüfer’e 26 sayı ve Çukurova’ya karşı ise 22 sayı bulmuştu. Rus smaçör, saçlarının renginin de etkisiyle sosyal medyada Hürrem Sultan’a benzetildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir