Universal Music, Şarkılarını TikTok’tan Kaldırdı

TikTok platformundaki içerik üreticileri UMG etiketli sanatçıların şarkılarıyla video çekmeye çalışırken lisans sorunu yüzünden istedikleri sesleri bulamadı. Bunun yerine alternatif olarak Instagram ve YouTube Reels platformlarını deniyorlar.

TikTok kullanıcıları bugünlerde içerik üretmek ya da video izlemek için uygulamayı açtığında birçok sanatçının müziklerinin silindiğini görüyor. Artık TikTok uygulamasında Playboi Carti, Taylor Swift, The Weeknd ve Drake gibi ünlü isimler dahil olmak üzere çoğu ünlü sanatçının müzikleri bulunmuyor.

Ayrıca içerik üreticilerinin attığı videoların hiçbirinde seslerin olmaması izleyici sayısına da doğrudan etki etti. İçeriklerinin izlenmesi düşen yayıncılar ve içerik üreticileri duruma tepki göstermek için UMG hakkında videolar paylaştı.

Sony şirketine bağlı plak platformları ve Warner Music ise halen TikTok üzerinde şarkı kütüphanesini barındırmaya devam ediyor. Ancak yine de bu durum TikTok’un kullanıcılarını kaybetmesini önleyemedi. Kullanıcılar alternatif uygulamalara yönelmeye başladı.

Universal Music şarkılarını platformdan kaldırmasının ardından en sevdikleri şarkıları bulamayan kullanıcılar hayal kırıklığını sosyal medya üzerinden dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir